Szukaj
  • nahamakach

"Becoming. Moja historia" M. Obama - Recenzja


Szczerze? nigdy nie pomyślałabym, że sięgnę po biografie Michelle Obamy. Tym bardziej, że ja zawsze kupuje książki, a gdy wyszła była taka droga... ale okładka zachęcała także po jakimś czasie ją zakupiłam. Nie zabrałam się za nią od razu. Swoje musiała przeleżeć. :D


We wcześniejszym wpisie wspomniałam, że była dla mnie swego rodzaju "perełką" i dokładnie tak było. Niesamowicie wciągająca i inspirująca.


Michelle pokazuje w niej siłę i mądrość kobiet. Swoimi czynami zachęca do działania i stawania się lepszym człowiekiem, lepszą wersją siebie.

Z drugiej też strony wyjawia nam sekrety swojego życia, następnie życia w małżeństwie czy bycia matką. Opowiada o tym jak stała się pierwszą damą Stanów Zjednoczonych, ile musiała przejść wraz z mężem - prezydentem.

Determinacja, dążenie do obranego celu, miłość do drugiego człowieka oraz siła kobiet to według mnie tematy przewodnie jej historii.


Ciekawie jest obejrzeć np. na YT filmik z jej "promowania" książki i odwiedzania wielu miejscowości. Spotyka się tam z kobietami - rozmawia z nimi, inspiruje i daje kopa.


Jak dla mnie - przepiękna historia kobiety, która stworzyła coś pięknego dla kobiet.


Mila.


8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie