Szukaj
  • nahamakach

KSIĄŻKI A ZDROWE ODŻYWIANIE #1

Dzisiaj opowiemy Wam o naszych ulubionych książkach o zdrowym odżywianiu, a także ukochanych przepisach.


Jako wegetarianki, już od dobrych paru lat staramy się zgłębiać wiedze na ten temat, na pewno nie jesteśmy w tej dziedzinie ekspertami poniższe pozycje to tylko nasze propozycje dla Was na ciekawą lekturę O ZDROWYM ODŻYWIANIU. POLECAMY PODEJŚĆ Z ROZSĄDKIEM, STOSOWAĆ TYLKO TO CO UWAŻAMY ZA DOBRE DLA NASZEGO ORGANIZMU.


Może zacznę od moich ulubionych:

„Zmień chemie na jedzenie” Julita Bator

Książka napisana przez mamę trójki dzieci, a jak wiemy dzieci potrafią być....bardzo wybredne. Nie jest to naukowy poradnik, nie znajdziemy tu diety cud, to porostu świetne przepisy na co dzień. Autorka opowiada nam

historię swojej rodziny i tego dlaczego zaczęła zwracać uwagę na to co zjada ona i jej najbliżsi.

Znajdziemy tu również świetne analizy poszczególnych grup żywieniowych.

A jak wiemy w dzisiejszych czasach, chemia to duży problem w żywności, wiec jeśli tylko mamy okazje zamienić ja na zdrowe składniki to czemu nie!- Książka to cudowna kopalnia wiedzy na temat jedzenia bez chemii i sztucznych dodatków.

A przepis na pasztet warzywny to już jest totalny sztos! Swego czasu robiłam bardzo często i muszę powiedzieć, ze nawet dzieciom, bardzo smakował (czasy przechodzenia maluchów na wegetarianizm)


Lina Nertby Aurell & Mia Clase

„FOOD PI+\RMACY”

„Opowieść o jelitach i dobrych bakteriach zalecana wszystkim, którzy chcą trafić przez żołądek do…zdrowego życia. Tej książki nie da się przedawkować”

W wolnym tłumaczeniu to apteka spożywcza, czyli lekka lektura, pełna przydatnych informacji na temat zdrowego odżywiania. Do którego według autorek powinniśmy dążyć po mało bez szybkich i drastycznych zmian, które mogą narazić nasz organizm na niepotrzebne wstrząsy oraz zniechęcić nas do dalszego działania. Bo tylko tak jesteśmy w stanie odnieś sukces!

JEST TO SOLIDNA KOPALNIA WIEDZY NA TEMAT FLORY JELITOWEJ, PROBIOTYKÓW ORAZ STANÓW ZAPALNYCH.

---książka pięknie wydana cudna okładka, aż prosi się o wzięcie jej w swojej ręce, a w środku? No właśnie środek cudowny ważne informacje zapisane z boku w pięknej różowej ramce, wykresy pozwalające nam szerzej zagłębić się w temat. Tabelki podsumowujące najważniejsze informacje do których możemy wrócić w każdej chwili np. kolorowe jedzenie, indeks glikemiczny i wiele innych. W książce znajdziemy tez przepisy na szybkie i zdrowe potrawy.

Mój ulubiony, a dzieci wprost przepadają za nim. I NAJWAŻNIEJSZE BARDZO SZYBKI GDY NIE MAMY CZASU I NIE CHCE NAM SIĘ GOTOWAĆ!


„Spaghetti z sosem bolońskim bez spaghetti i sosu bolońskiego” brzmi ciekawie…? A jak smakuje - polecam!


i tu autorki poszły za ciosem i wydały kolejną książkę tym raz z przepisami


„FOOD PI+\RMACY Przepisy”

„Zbiór przeciwzapalnych receptur, wzmacniających twój układ odpornościowy, opracowany we współpracy z flora jelitowa. Przechowywać w pobliżu dzieci”

- proste, szybkie a co najważniejsze zdrowe i jak to w książkach kucharskich pięknie zilustrowane!

„Jak nie umrzec przedwcześnie, co jesc aby dluzej cieszyć się zdrowiem” Dr Michael H.Greger Gene Stone

--Genialna książka, napisana przez lekarza, o zdrowym odżywianiu, o tym jak możemy się ustrzec wielu ciężkich chorób poprzez zdrowy tryb życia. Autor skupia się na diecie roślinnej i wegańskiej, w prosty i przejrzysty sposób zachęca nas do przejścia na dietę roślinną, wyjaśniając skutki działania na nasz organizm, a wszystko to poparte jest badaniami.

--Książkę przeczytałam już kilka lat temu jednak powiem szczerze bardzo często do niej wracam, jest to wielka kopalnia wiedzy w temacie odżywiania. Pytania jednak ciągle się nasuwają kto ma racje tak naprawdę my, oni, ja, wy ? co jest dla nas zdrowe? Czy lekarz ma racje, ze dieta roślinna i brokuły sprawia, ze będziemy mniej chorować? To już pozostawiam Wam, mnie przekonują roślinki!!

22 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie