Szukaj
  • nahamakach

PREMIERY LIPCA 2020

Miesiąc wakacyjny, czy będzie obfitował w ciekawe wydawnicze premiery? Wydaje mi się, iż zapowiada się trochę bardziej spokojniej, bardziej naukowo i słonecznie. Poniżej znajdziecie zestawienie, książek wartych uwagi w lipcu:Książki, które miały swoja premierę wczoraj, pierwsza z nich „Pod kluczem” Ruth Ware. Zapowiada się naprawdę dobrze, jest to pozycja z rodzaju sensacja/kryminał, także na coś na pewno się zdecydujemy!

Dwie kolejne książki, to już takie „perełki” czytelnicze jak to mówi siostra. „Pionierzy” David McCullough, to historia jak sam tytuł nam sugeruje pionierów budujących Amerykę, czyli jak to się naprawdę wszystko zaczęło. Pierwsze osady, miasta, tworzenie wszystkiego od podstaw. Natomiast „Sobremesa” Mikolaj Buczak, to już coś naprawdę extra, dla każdego uwielbiającego Hiszpanie i jej klimat. To książka, która odpowie na wiele pytań dotyczących tego cudownego kraju, jaki i ludzi tam mieszkających. Ja już wpisałam na swoja listę zakupową!


A teraz coś lekkiego, typowo na słoneczne popołudnia, bo nie oszukujmy się w takie dni nie chcemy głowy zaprzątać sobie mocną literaturą.

Te książki, cieszą oko już samą okładką, piękne i kobiece, aż chce się czytać! „W samym sercu morza” Jojo Moyes, to historia miłosna rozgrywająca się na statku płynącym do Anglii, może, być na prawdę ciekawie i co najważniejsze lekko i wakacyjnie. Warto zaryzykować.


Kolejna pozycja to Mademoiselle COCO, miłość zaklęta w zapachu”, książek już na ten temat przewinęło się wiele, wiec czym ta nas zaskoczy?, Chanel No 5….. może być interesująco, a jeśli nie będzie ładnie wyglądać w biblioteczce.


I już na koniec literatura faktu i tu, aż trzy interesujące pozycje:

„Tesla” W.Bernard Carlson, czyli biografia wielkiego naukowca, jeśli jeszcze nie czytaliście, żadnej biografii tego wspaniałego człowieka, a interesuje was ten temat, nie ma się co zastanawiać, czytamy! Dla mnie książka w lipcu obowiązkowa. A „Offline” Mark Boyle to historia autora opisująca jego powrót do korzeni, o życiu bez technologii, social mediów,itp. Zapowiada się ciekawie!

Ostatnia książka w naszym lipcowym zestawieniu, ale nie najgorsza to. „Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji” Mary Roach, książka popularnonaukowa, wiec mamy tu szereg pytań i odpowiedzi. „Co wspólnego maja suknia ślubna i kombinezon sapera?” „Kiedy kurczak najlepiej sprawdza się jako bron artyleryjska?”, ja bym powiedziała, ze w kuchni jak rodzinie obiad nie smakuje, wiec jestem ciekawa co autorka ma do powiedzenia w temacie może być bardzo ciekawie i z humorem.


U nas to tyle w temacie, mam nadzieje, ze Was zainteresowało i dało chociaż kilka wskazówek czytelniczych na lipiec.14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie