Szukaj
  • nahamakach

Sapiens. Od zwierząt do Bogów. Yuval Noah Harari


Poznać ludzkość dogłębnie to sztuka, która chyba nikomu się nie udała. Natomiast autor "Sapiens" bardzo się do tego przybliża. W naszym świecie są dwa wykluczające się tematy - religia i naukowe wyjaśnienie stworzenia.

Jak dla mnie zawsze teoria dotycząca małp i naszego pochodzenia od nich była dla ludzi, którzy nie wierzą w Boga. No bo skoro był Adam i Ewa, to co z tymi małpami?

Chłoniemy wszystko jak gąbki i dopiero w pewnym momencie swojego życia sami dochodzimy do tego w co chcemy wierzyć. Próbujemy na własny sposób dociec pewnych spraw i je udowodnić.

Od dziecka każdy ma w głowie dużo pytań, np. dlaczego wydaje mi się, że świat wiruje wokół mnie, a nie na odwrót? Kto był pierwszy na ziemi? Czy pierwsi ludzie myśleli podobnie? itd.


Autor książki zahacza o wiele nurtujących tematów i próbuje je neutralnie przedstawić. Nie narzuca nam swojego światopoglądu i nie próbuje nas do niego przekonać.


Jak wiadomo w dzisiejszym świecie ciężko czasem ze zrozumieniem i akceptacją.

Autor książki ciekawie pokazuje sprawę LGBT. Absolutnie nie neguje, ani nie jest za. Stara się wytłumaczyć. Co mi osobiście zostało z tego w głowie?

~ wszystko co występuje w naturze i my to widzimy jest NORMALNE ~

Nienormalne, czy nienaturalne to coś czego nie ma.

Chyba prościej nie da się tego wyjaśnić? :)


Religia. Co z tym Buddyzmem?

Tym określeniem nazywamy coś co jest nadprzyrodzone. Dlaczego więc Buddyzm?

Czemu sprawę pieniędzy nie nazywamy RELIGIĄ PIENIĄDZA? przecież miliony ludzi w to wierzy...


Przykładów z książki można mnożyć, które potrafią zmienić spojrzenie na ludzkość.

Dla osoby, która szuka NEUTRALNEGO spojrzenia i ukazania pewnych spraw książka jest idealna! Jednocześnie nie jest napisana nudno tylko wręcz przeciwnie.

Z pewnością będzie "na czasie" przez wiele, wiele lat.

JEJ UNIWERSALNOŚĆ NIE MA GRANIC. :)

25 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie