Szukaj
  • nahamakach

Zestawienie książek - Czerwiec #1  • "Owoc granatu" Maria Paszyńska (4 książki)

  • "W głębi lasu" Harlan Coben

  • "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?" Justyna Kopińska

  • "Czapkins" Dominik Szczepański

  • "Wielki następca" Anna Fifield

  • "Kółko się Pani urwało" Jacek Galiński

Mi w czerwcu udało się przeczytać 6 pozycji, ale aż 10 książek. :)

Niestety wynik ten mnie nie satysfakcjonuje, ale więcej nie byłam w stanie..


Dotychczasowe opisy znajdują się na naszym Instagramie, gdzie serdecznie zapraszamy. Jednakże i tu nie może czegoś zabraknąć :)


Seria Marii Paszyńskiej pochłania bez reszty. Opowiada historię dwóch sióstr bliźniaczek, których spokojne życie przerywa wybuch wojny. Losy bohaterek jak i one same różnią się, a mimo to przeplatają wzajemnie. Historia jest nieoczywista i potrafi zaskoczyć. Autorka w książkach ukazuje nam Syberię oraz Iran - dawną Persję, kraj bogaty w tradycje. Opowieść pokazuje nam jak ważna jest rodzina i jak można kochać mimo przeciwności losu.

Thriller Harlana Cobena to historia 4 nastolatków, którzy w pewnym momencie podjęli złe decyzje, co w konsekwencji ma wpływ na całe ich dorosłe życie. Książka non stop zaskakuje, nie sposób się o niej oderwać. Jednocześnie rozgrywa się kilka wątków, które koniec końców tworzą jedną spójną całość. Jest to tajemnicza historia, niby prosta a jednak zachwycająca.

Książka Justyny Kopińskiej potrafi wywołać emocje. Autorka opowiada całą historię siostry zakonnej - czarnej owcy, która miała niestety zły wpływ na młodych ludzi. Bohaterami są dzieci, które potrzebowały miłości i ciepła, a otrzymały coś zupełnie odwrotnego. Sprawy niezrozumiałe dla nas, dla tych dzieci były normalnością.

Historia Czapkinsa - Tomka Mackiewicza przywołuje jego życie - jak zaczął przygodę ze wspinaczką, co nim kierowało, jakim był człowiekiem. Nie zabraknie w niej też życia uczuciowego. Opisane są jego wyprawy oraz jego zmagania z Nanga Parbat. Finał jest prawdopodobnie wszystkim dobrze znany. :(

Książka o Kim Dzong Unie opisana jest w naszym pierwszym poście - zapraszam :)

Komedia kryminalna Jacka Galińskiego napisana jest bardzo lekko, czyta się ją szybko, idealna na luźne wieczory. Opowiada o starszej pani, która każdemu potrafi zaleźć za skórę. Mimo wszystko da się ją lubić. Nie ma co opisywać! Trzeba przeczytać :)


~ Mila


#recenzja #polecamy #książki #books #bookstagram #booksblogger #kochamczytać #czytamwszędzie #instabook #sunnyday

19 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie