Szukaj
  • nahamakach

Zestawienie książek - czerwiec #2


11 Książek CZERWCA, które udało mi się przeczytać, mimo dzieciaków w domu i pracy... Szczerze to nawet niezły wynik mi wyszedł, a tak naprawdę to trafiłam na świetne książki od których czasem ciężko było mi się oderwać.

W zestawieniu znalazły się książki z każdej kategorii, gdyż nie lubię zamykać się na jeden rodzaj lektury. Muszę jednak przyznać, że moje ulubione to: literatura faktu, biografie i thrillery.

"Ostatni uścisk mamy" Franz De Waal - jeśli macie ochotę na trochę nauki o emocjach zwierząt to jest to książka dla was. Nauka, badania, wnioski i hipotezy.


Jak to często bywa po zajmującej głowe lekturze zawsze mam ochotę przeczytać coś lekkiego, szybkiego i dobrze napisanego. Tak właśnie trafiłam na książkę Ałbeny Grabowskiej "Matki i córki" i szczerze nie ma się co rozpisywać - jest to rewelacyjna opowieść o losach kobiet. Czyta się szybko, nie ma do czego się przyczepić, może jedynie jeżeli nie lubicie wątków mitologicznych to może być gorzej, ale zawsze jest opcja ominięcia kilku stron. Natomiast zakończenie jest zaskakujące! :)

Poszłam za ciosem i z polecenia przeczytałam kolejną książkę tej autorki "Coraz mniej olśnień" - jest to kolejna opowieść o kobietach, ich porażkach, sukcesach i tajemnicach, które wychodzą na światło dzienne. Zakończenie wbija w fotel.

Lucinda Riley "Siedem sióstr" - świetna saga. Każda kolejna książka opowiada historię jednej siostry. Mi udało się dopiero przeczytać pierwszą część. Wciągnęła mnie tak, że przeczytałam w jeden wieczór. Polecam każdej kobitce na odstresowanie! :)


A teraz coś co lubię czytać najbardziej thrillery, kryminały i w tym miesiącu udało mi się przeczytać, aż trzy. Każdy inny, jeden lepszy od drugiego.

  1. "O jeden krok za daleko" Harlan Coben - wyśmienity thriller jednego z ulubionych autorów. Książka opowiada historię rodziny uwikłanej w wiele tajemnic i niewyjaśnionych spraw z przeszłości, które wychodzą na światło dzienne. Polecam!

  2. "Wotum" Maciej Siembieda - tu mamy do czynienia z polskim autorem. Muszę się przyznać, iż nie miałam do tej pory większej styczności z naszymi rodzimymi pisarzami. Chyba czas to zmienić. Książka może nie wciąga tak jak poprzedni thriller, jednak czytało mi się bardzo dobrze. Akcja nie płynie w zaskakującym tempie, lecz w tym przypadku mi to nie przeszkadzało. Czy polecam? Napewno tak!

W czerwcu udało mi się dorwać kolejną część Igrzysk śmierci "Ballada ptaków i węży". Jako fanka trylogii śmiało mogę stwierdzić, że ta książka mnie nie zawiodła. Pokazuje Snowa w jego młodych latach. Coś co każdy fan powinien przeczytać. Brawa dla Suzanne! Sztos!

"Kołysanka z Auschwitz" M. Escobar - opowieść chwyta za serce, porusza do głębi, pozostając w pamięci na długo. Książka porusza trudny temat o II wojnie światowej i obozach koncentracyjnych oraz o przedszkolach za obozowymi murami. Książka nie jest łatwa, lecz dla każdego zainteresowanego tematem godna polecenia.


Na koniec moje dwie "perełki" "Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat" E. Revol - temat trudny bo wspominający wydarzenia, które dobrze pamiętam, gdyż w tamtym momencie nimi żyłam. Zrozumieją Ci co tą tematyką się interesują. Prawidziwie smutna historia napisana przez życie. Cudowni ludzie pełni pasji.

"Żony gejów" M. Mamczur - tolerancja, niepokój, społeczna akceptac - tematy trudne, ale jak życiowe. W książce znajdziemy historie oszukanych kobiet żyjących w związkach z homoseksualistami, a także mężczyzn działających z wyrachowaniem, bojących się opinii bliskich, znajomych, społeczeństwa. Polecam każdemu, bo żyje się tylko raz!


~ Mańka


14 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie